Road to 2000 rating

Witam, gram magiem [2200 rating 2v2 atm] i chciałbym podzielić się doświadczeniami z areny.
Zaczynałem grać areny będąc ubranym w gear z questów, moim partnerem był rogal ubrany w s1. Po zapoznaniu się z taktykami na najpopularniejsze setupy ( warrior/druid;warrior/shaman; warlock/druid oraz mirror – mage/rogue) i zrobieniu odpowiedniego buildu ( KLIK) postanowiliśmy zacząc grać. Taktyka była prosta – ja sheepuje healera o ile nie jest to druid,rogal blinduje po sheepie i próbujemy zabić dps. Początki nie były łatwe, zdażało nam się blindować i sheepować ten sam cel w tym samym czasie przez co tracilismy siłę naszego teamu( Crowd Control- w skrócie CC). Po pierwszym dniu grania[ około 50 aren] byliśmy na ratingu ~1300 co nas nie motywowało do dalszej gry, a rating 2000 i shouldersy były w sferze marzeń.

Jednak w miarę upływu czasu zaczynałem zdobywać przedmioty za honor,co tydzień dostawałem arena points i po 4 tygodniach posiadałem rękawiczki s3 oraz s1 za honor. Im dłużej graliśmy razem tym lepiej wszystko wychodziło.Nie zdarzało nam się już popełniać błędów w czasie robienia CC, byliśmy zgrani coraz bardziej. Kolejnym krokiem w dążeniu do upragnionego ratingu 2000 było oglądanie krótkich filmów PVP innych,bardziej doświadczonych graczy. I tak jak Neilyo(uważany za najlepszego rogala na świecie) nauczył mojego partnera m.in. Blind + Vanish + Sap, tak po obejrzeniu filmu maga Saru dowiedziałem się o istnieniu bardzo przydatnego MACRO na Water Elementala(summon peta, nova + atak pod jednym przyciskiem).W miarę upływu czasu nasz rating powoli wzrastał. Zauważyliśmy że różnica pomiędzy 1500 a 1700 nie jest jedynie w gearze,ale w zgraniu i umiejętnościach przeciwników. Przykładowo na ratingu 1500 paladyn używał Blessing of Freedom na warriora mimo że nawet go nie ruszaliśmy przez co healer otrzymywał shatter combo( mag czaruje frostbolta, w ostatniej sekundzie używa novy peta + ice lance i paladyn otrzymuje ~4,5 tysiąca dmg),to na ratingu 1700 już takie coś się nie zdarzało.

Niestety arena 2v2 nie jest zbalansowana, gdy spotykaliśmy teamy tj. shaman/warlock czy priest/ warlock mogliśmy jedynie “próbować” walczyć, gdyż wynik w 90% przypadków był przesądzony(priest/warlock jest to team w którym nie można zrobić CC – priest zdejmuje sheep z warlocka natomiast pet warlocka zdejmuje z priesta). Pozostałe 10% to zwycięstwa jedynie dlatego,że przeciwnicy nie posiadali odpowiedniej wiedzy o swojej klasie( np. warlock który nie wie że jego pet może zdejmować sheepa priestowi). Po wielu tygodniach prób udało nam się – rating 2000 oraz shouldersy s3 były w naszym posiadaniu.Oczywiście nie spoczęliśmy na laurach – shouldersy jedynie były czymś w rodzaju “motywatora”. Do końca sezonu 3 pozostały niecałe 2 tygodnie( 25 czerwca – początek S4 w Europie). Nasz aktualny rating to 2200, w pocie czoła walczymy o tytuł Gladiatora.

Wnioski:
*Gear to nie wszystko
*Zgranie jest najważniejsze
*Uczyć się od innych, słuchać rad swojego partnera

Przydatne addony:
Proximo – addon pokazujący party przeciwnika, pozwala łatwo sprawdzić ile przeciwnik ma życia bez celowania go

Tricki dla magów:
*Zawsze castuj sheepa 2 razy,zwykle po 1 sheepie przeciwnik od razu uzyje trinket i wtedy otrzyma 2 sheepa. Jeśli nie użyje trinketu zwyczajnie przerwij castowanie.
*Jeśli przeciwnik ma możliwość użycia swojego CD ( np mag Counterspell) który może przerwać ci robienie CC zrób fake’a, czyli zacznij czarować sheep’a, przerwij w połowie- jeśli przeciwnik dał się nabrać i użył Coutnerspella to sheepuj go, jeśli nie dał się nabrać to jeszcze raz zrób fake’a – aż do skutku.

Przydatne linki :
http://www.arenajunkies.com/ – strona z taktykami na areny
http://warcraftmovies.com/ – strona z filmami graczy, PVP jak i PVE
http://wow.curse.com/downloads/addons/ – strona z addonami do WoW’a
http://thottbot.com/ – strona na której są wypisane skille wszystkich klas,jeśli zastanawia cię co to jest taka bańka u Paladyna- tutaj możesz sprawdzić

Na koniec dam link do filmu mojego kolegi z teamu 3v3, gramy bardzo nietypowy setup MMR (Mage Mage Rogue) bez healera, może komuś się to spodoba.
KILK

Astrates(Burning Legion EU)

7 thoughts on “Road to 2000 rating”

  1. blindujesz przeciwnika, rogal w 7 sekundzie blinda daje vanish(automatycznie wychodzi z combat) leci do przeciwnika ktory po 6 sekundach blinda jest poza combat i daje sapa

  2. Bardzo fajny art :) Mało konkretów pod względem technik, bardziej ogólnikowo, ale bardzo dobrze wyjaśnione i motywuje do walki 😉

    Pozdro z Burning Legionu 😉

    Xaverus 😉

  3. yyy… mógłby ktoś podać stronę do jakiegoś słownika z WoW-a bo nic a nic nie rozumiem 😛

Comments are closed.