Mutilate Rogue/Arcane Mage – Poradnik

UD Rogue

Jak wiemy World of Warcraft to gra nastawiona na konfrontacje gracza ze światem wirtualnym jakim są bossy raidowe jak również na pojedynki gracz kontra gracz.
W dzisiejszym artykule chciałbym opisać kilka taktyk jakimi kierować się można przy setupie arenowym 2v2 rogue wraz z magiem. Jako, że sam gram rogue w buildzie mutilate, a mój partner jako arcane mage chciałbym podsunąć kilka wskazówek.
Z racji tego iż blizzard wypuścił na światło dzienne patch 3.0.2 wyróżnić można takie zmiany w półświatku łotrów i magów jak totalne zmiany buildów; najsilniejszym buildem dla maga obecnie jest build deep arcane – niesamowity burst, który w ciągu kilku sekund jest w stanie pozbawić przeciwnika sporej ilości HP, dla rogue build mutilate, a to dlatego, że uzyskiwany dzięki temu burst połączony z możliwościami maga dają nam duże szanse na sukces.
Typowe dla maga jest zbieranie enchantów/gemów +spell Power jak i dodających spore ilości HP, dla rogue’a +agility i +crit gdyż dużo hp oraz resilence gromadzimy z gearu.
Kilka wskazówek, które są moimi osobistymi spostrzeżeniami i nie daję 100% gwarancji na wygrywanie wszystkich potyczek.
Po pierwsze ważną rzeczą w tym setupie jest CC ( crowd control) i komunikacja. Setup MR jest o tyle ciekawy, że jako drużyna typowo „nukerska” daje nam do przemyślenia co i kiedy pękło i jak to poprawić, a wygrane dają niesamowitą satysfakcję. Tak więc zapraszam do lektury.

Jako pierwszych przeciwników chciałbym wymienić najtrudniejszy setup jeszcze przed patchem, dziś wprawdzie mało znaczący na arenie.

MS warrior oraz resto druid.
Rogue czeka w stealth, podczas gdy mage zaczyna walkę pozbawiając warriora kilkuset punktów HP aż druid się nie pokaże. W tej fazie rogue powinien już siedzieć na plecach druida, a mage sheepować warriora ( w przypadku użycia insygnia rogue rzuca blind), a my dalej zajmujemy się druidem, który powinien paść bardzo szybko. Po pokonaniu druida mage z pewnością będzie miał więcej życia niż my więc powinien kite’ować wojownika dopóki nie zregenerujemy HP lub dobić go gdy ma przewagę many nad jego hp.

Retri paladyn i Holy paladyn jest po wyjściu patcha najtrudniejszym setupem z healerem. Więc zaczynamy od sapa na dps. Jeśli paladyn jest rozumny przeczeka nasz nuke na healerze aczkolwiek nie wielu jest takich i albo się bańkuja albo używają insygnia co daje nam ogromną przewagę. Rzecz w tym aby cc dps paladyna bo są oni niesamowitymi siewcami zniszczenia. Jeśli Holy paladyn użyje bańki rogue powinien użyć vanish i uciec od consecration. Po bańca paladyna gra zaczyna się od nowa ale czy nie o to nam chodziło? Palimy wszystkie cooldowny na Holy paladynie bo ten nie ma już żadnej obrony po czym siadamy i wykańczamy retridina. Z tym setupem mieliśmy ogromny problem i stosunek win-lose z tym setupem to 30%-70%.
Demonology Warlock oraz Discipline Priest. No więc tu kierowaliśmy się tym aby jak najszybciej zabić priesta Dla rogues vile poison to dobry wybór. Dla maga ważną sprawą jest użyć counterspella w odpowiednim momencie, tzn kiedy priest zacznie używać leczenia castowanego . Jednocześnie cc locka gdyż jego demonforma jest( nie boje się nazwać tego overpowered). Mutilate rogue może spokojnie wysolować priesta kiedy mag „bawi się” z lockiem. Warlock po śmierci priesta jest już łatwym celem dla nas.

Elemental shaman i hunter. W tym setupie gra może być przesądzona już na początku jeśli to nie my pierwsi zaatakujemy. Tak więc zaczynamy od sheepa na huntera gdyż bardziej niż pewne jest to, że użyje flary i sap nie ma racji bytu. Jeśli insygnia – rogue daje Blinda. Wracając do shamana jest on bardzo łatwy dla maga ale czemu mielibyśmy nie pomóc koledze. Jeśli hunter w jakikolwiek sposób przełamie nasze cc powinniśmy jako rogue odwrócić jego uwagę od maga gdyż jego instanty bardzo sukcesywnie przeszkadzają magowi w castowaniu. Podobnie postepujemy gdy doczynienia z shamanem enhancement.

Arcane mage i arcane mage. Tutaj sprawa wygląda następująco. Wybieramy sobie jeden cel bo o tyle, że mag przetrwa dłużej od rogue trzeba wziąć na uwagę, że tu cc ratuje nam „dobytek” jak w żadnym innym setupie. Rogue powinien zacząć tu od garotki dając silence dla maga. I właśnie ten mage powinien być wykończony pierwszy a jego towarzysz powinien być pod kontrolą chyba, że przełamie cc to dążyć musimy do tego aby ich dmg podzielić na nas dwóch gdyż dwóch magów na jednym celu nie zwiastuje wygranej.

To na tyle na dziś. Mam nadzieję, że wkrótce napisze dla Was coś więcej.

Hellraizer, 70lvl UD Rogue of Vek’nilash EU

5 thoughts on “Mutilate Rogue/Arcane Mage – Poradnik”

  1. Bardzo dobry guide … ja osobiście gram rogalem Hemo(sub) jak za starych dawnych lat, ale przystopowałem z nim i alce drutka … na 80 lvl zastanowie sie nad assasination buildem :) dzieki za tipsy i tak dalej . narq

  2. fajny poradnik narazie doczytalem tylko do konca “MS warrior oraz resto druid.” bo jest juz troch puzno a reszy mi sie narazie niechce czytac i troche szkoda ze “u mnie” na serwerze to nie przejdzie, tzn da rade ale nie zregeneruje mi sie hp na rogalu wiec mozliwe, że padne a kolega na magu nie ma jeszcze dobrego seta wiec trzeba liczyć na troche szcześćia i sporo treningu

    a pozatym szkoda ze wyszedl ten patch wprowadzajacy “rownowage klas”, moj build Subtlety-Assassination sie raczej juz nie nada na areny. ale na BG jest znakomity, przynajmniej naciesze sie jeszcze pare godzin przed upem :)

  3. Bardzo dobry post, dużo przydatnyc informacji. Prawie wszystko zgodne z prawdą. Ale chciałbym dodać, że holy paladyn jest bardzo trudny do zabicia i rogue zazwyczaj to przegrywa. Według mnie dobry arena team to również Holy Pala i Fury/Arms Warrior, ponieważ sa bardzo trudni do zabicia a paladyn jest najlepszym healerem na arenie (ze względu na jego armor)

  4. Dziekuje za te komentarze. Próbowałem przekazać jak najwięcej mojej wiedzy na temat rogue, którym gram juz kilka lat oraz mage, z którym gram od początku naszej przygody na serwerach globalnych. Pozdro:)

  5. Mógłbyś napisać jakiś poradnik, jak grać od podstaw? Bo ja dopiero zaczynam i przydałobysie coś takiego. Żeby wyjaśnić all.

Comments are closed.