Mag-buildy pvp

Bez zbędnych przemówień zaczniemy od przedstawienia najczęściej spotykanych buildów maga pod pvp.

Frost 17/0/44

Cel:

Głównym przeznaczeniem talentów w drzewku frost jest pvp.Dlaczego?Relatywnie wysoki dmg,duża żywotność,bardzo duże możliwości CC, oczywiście Water Elemental, Shatter i to by chyba było na tyle.Głównym celem tego buildu jest to ,że mag potrafi zadać duże obrażenia bez umierania co chwilę.Zainwestowanie 17 punktów w drzewko arcane jest głównie dla Improved Counterspell bez którego nie ma dobrego builda pvp.

Zalety:

Główną zaletą tego buildu jest to ,że masz wiele możliwości aby unieruchomić wroga.Kolejnym plusem są comba z shattera ,Water Elemental oraz oczywiście Ice Barrier .Dodatkowo Imp CS czyli chleb i woda dla maga PVP.

Wady:

Inne spece napewno zadają trochę więcej obrażeń ale na tym kończą się ich zalety.Powyższy build jest królem pvp i basta.

Jak można poprawić ten build?

Ten build wymaga 17 punktów w Arcane żeby dostać imp CS oraz 44 punkty we frost żeby miało to wszystko ręce i nogi.Elastyczność tego buildu polega na tym w jakie talenty włożysz te punkty aby dostać się do kluczowych celów.Po prostu zdaj się na własną intuicję i inwestuj punkty ,tak aby całość odpowiadała twojemu stylowi grania.Punkty możesz dowolnie przydzielać pomiędzy Magic Absorption, Magic Attunement, Arcane Impact oraz Arcane Fortitude w twojej drodze do imp Csa.Jeśli np nie możesz żyć bez Ice Floes ,nie przejmuj się i śmiało np zrezygnuj z Arctic Winds.

Frost 0/5/56

Cel:

Ten build polega na poświęceniu Impa CSa na rzecz lepszego DPSu oraz większych możliwości CC.Nadaje się on głównie na bg oraz world pvp z tego względu ,że bez imp CSa na arenie jest dosyć ciężko.

Zalety:

Powyższy build nie zmusza cię abyś wybierał pomiędzy np Ice Floes a Improved Cone of Cold ,Arctic Winds a Arctic Reach..Dostaniesz je wszystkie.Co za tym idzie będziesz miał duże możliwości CC sporą przeżywalność oraz DPS.Banusowo dostaniesz 10% szansy na zestunowaine wroga np za pomocą Molten Armor lub czasami Fire Blasta.

Wady:

Brak Imp CSa.To spora strata na arenie więc jeśli myślisz o poważnym współzawodnictwie to lepiej wybierz inny build.

Jak można poprawić ten build?

Nie musisz wydawać punktów na Impact oraz inwestować 5 z nich w Arcane aby zmniejszyć szanse ,że twoje spelle są resistowane.Jest to kwestia gustu więc możesz te punkty dopakować we frost.

Fire 17/44/0

Cel:

Powyższy build jest oparty na fire z dostępem do imp CSa.Wielkiej przeżywalności tutaj miał nie będziesz ale damagem będziesz mógł się czasem pochwalić.Na arenie pożyjesz może 5 sekund w najlepszym wypadku …:)

Zalety:

Build bazuje na szybkim zadawaniu ogromnej ilości dmg.Mając na pokładzie Dragon’s Breath, Blast Wave, oraz Combustion, twoje fire spelle będą naprawdę bolały a crity będą wchodziły dosyć często.Imp CS daje ci trochę wolnej przestrzeni na różne manewry a Blazing Speed namiastkę przeżywalności.

Wady:

tego builda gracze używają raczej tylko na bg i to pod warunkiem ,że znajdą sobie drzewo za którym można się schować 😀 Na arenie po prostu zostaniesz zabity zbyt szybko żeby można było mówić o komfortowej rozgrywce.

Jak można poprawić ten build?

Jeśli chcesz być armatą bez jakichkolwiek możliwości obrony zawsze możesz przerzucić punkty z Blazing Speed do Playing with Fire .

Fire 21/40/0

Cel:

Jest to w sumie standardowy PoMPyro spec.Czyli zadajesz obrażenia i zmykasz.Dzięki temu buildowi będziesz dysponował jednym z najlepszych burst dmg w grze i dlatego jest on dosyć popularny na arenach(a raczej był).Kiedyś pom-pyro mag (kiedy ludzi nie mieli jeszcze tyle resi) wchodził po prostu na arene i przy fartownych critach zdejmował opponenta w kilka sekund zostawiając tylko spalone podeszwy.Teraz nie ma już tak dobrze kiedy każdy jest obładowany resi pod sufit.Ciągle jednak ten build ma jakąś tam popularność i niektórym nawet udaje się zrobić coś fajnego z nim.

Zalety:

Build skupia się na możliwości zadania w jednej chwili wysokiego dmg.Po prostu IMBA burst.

Wady:

No właśnie-kiedy już zadamy ten wysoki dmg zostajemy praktycznie z niczym i jesteśmy w sumie chodzącym trupem.Aby ten build zadziałał musisz uderzyć w odpowiedniej chwili i miec pewnośc ,że hit nie zostanie zresistowany(nie wspominam o np grounding totemach etc).
Jak można poprawić ten build?

Punkty prowadzące do IMP Csa oraz Presence of Mind w drzewku Arcane mogą byc pozamieniane wedle gustu.Jedyne co musi tu być to imp cs,POM,PYRO oraz Combustion.

Kombo 23/16/22

Cel:

Ten build natomiast daje nam po trochu ze wszystkich 3 drzewek.Oznacza to całkiem niezłą przeżywalność ,dobry burst dmg oraz CC.Nie dominuje w konkretnym drzewku ale magowi które chce spróbować różnych rzeczy na raz daje właśnie taką możliwość.

Zalety:

Masz PoM oraz Pyro dla uzyskania dużego burstu ,IMP CS dla większych możliwości obrony włączając w to Cold Snap Improved Mana Shield, Improved Blink, oraz Improved Frost Nova.

Wady:

Po prostu taką mieszanką nie zdziałasz wiele.Wiadomo ,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i tutaj jest trochę tak samo.

Jak można poprawić ten build?

Teoretycznie potrzebujesz tylko 21 punktów w Arcane a resztę możesz dać w Improved Scorch lub Improved Fire Blast.Grunt to mieć Cold Snap, Presence of Mind, Pyroblast, oraz Improved Counterspell aby wszystko działało jak należy.

Arcane 45/16/0

Jest to bardzo specyficzny build.Używa się go głównie na arenach i działa on tylko z niektórymi klasami.Np elemental shaman.W takim zespole liczy się to żeby zabić jeden cel prawie natychmiast i ten build jest przeznaczony właśnie do tego.

Cel:

Używanie instantowych spelli.Nic co wymaga od nas castowania.Tutaj polegamy na critach oraz spell dmg.To co trzyma nasz przy życiu to głównie Prismatic Cloak, Improved Blink, oraz Improved Mana Shield.Mag zaczyna z FIre Blasta ,pożniej zaraz po tym Arcane Power/PoM/Pyroblast/trinket na spell dmg i na końcu Arcane Missiles (oczywiście gdy trinket oraz Arcane Power są wciąż aktywne).

Wady:

Ogromne zapotrzebowanie na manę.Ppo ataku głównym jedyne co można robić to csować sheepować i starać sie nie zginąć.


6 thoughts on “Mag-buildy pvp”

  1. JA mam bardzo podobny [url]http://www.wowhead.com/?talent=of0ibobZxgGzfccReRz[/url]

  2. Ja też bym prosił o jakies propozycje co do rozmieszczenia frost talentow w tm 17/00/44

Comments are closed.