Achievementy – przegląd

Achievementy – Przegląd.

Dzisiejszy artykuł nie będzie poradnikiem pvp. Jak wiecie na obecnym etapie, w jakim znajduje się WoW trudno napisać coś konkretnego. Nie zapominajmy jednak o nadchodzącym sezonie aren, po którym na pewno coś się ukaże : )

Przejdzmy jednak do tego, co pojawi się dzisiaj. Chciałbym w tym arcie przybliżyć Wam troche fenomen achievementów (osiągnieć) jakie zostały wprowadzone w patchu 3.0.2.

Achievementy jakby na to nie patrzeć jest to element, który zdobywa się tylko dla „szpanu”. Nagrody jakie można zdobyć to:

Tytuły: Przykładem jest „Loremaster” który dostajemy za ukończenie ogromnej ilości questow na wszystkich kontynentach.

Tabardy: Przykład: Tabard of the explorer wraz z tytułem „The Explorer” za odkrycie całej mapy.

Mounty: Najlepszym przykładem jest Black War Bear za „For the Horde”oraz Alianckiego odpowiednika. Achievement polega na zabiciu wszystkich Leaderów ras.

Nagrody są za naprawdę niewielką ilość Achievementów. Całą reszte (95%) zdobywa się tylko dla samego faktu.

Tutaj powstaje pytanie: Po co blizz stworzył Achievementy? Odpowiedzi jest kilka. Jedna jest poparta dobrym przykładem widocznym w momencie wprowadzenia 3.0.2 na miesiąc przed WOTLK. Gracze nie mieli czym się zająć więc najlepszą rzeczą było zdobywanie achievementów własnie. To dokładnie w trakcie tego jednego miesiąca achievementów zostało wykonanych najwięcej.

W dalszej części arta przybliżę Wam kategorie na jakie dzielą się możliwe do zdobycia Achievy.

General

Tutaj znajduja się osiągnięcia wszelakie, które nie pasują do innych kategorii. Najbardziej bzdurne achievementy jak: Pocałuj wszystkie crittery na mapie czy zdobądź 50 mountów.

Quests

Tutaj znaleźć można osiągnięcia questowe. Przykładem jest w.w. Loremaster.

Exploration

Jak sama nazwa wskazuje achievementy związane odkrywaniem terenu. Przykład: The Explorer.

PvP


Osobiście uważam, że najciekawsza kategoria. Tutaj sprawdzimy, czy zabiliśmy każą klasę, zdobyliśmy wszystkie bazy na Alterac Valley etc.

Dungeon & Raids

Achievementy związane ściśle z contentem PvE.

Professions

Osiągnięcia związane z naszym wirtualnym zawodem. Tutaj odkryjemy ile ryb złowiliśmy czy jaki poziom skilla mamy osiągnięty w danej profesji.

World Events

Achievy związane z eventami okresowymi jak np. Brewfest. Jeśli zdobyliśmy epicki kufel podczas Brewfesta na pewno tutaj zostanie to pokazane 😉

Feats Of Strentgh

Achievementy specjalne. Tutaj dowiemy się czy zdobyliśmy coś naprawdę rzadkiego.

To wszystkie kategorie. Warto dodać, że istnieje jeszcze zakładka Summary gdzie sprawdzimy ile golda zdobyliśmy ostatnio czy jaki rodzaj mobów i w jakiej ilośći został ostatnio ukatrupiony :)

Podsumowując Achievementy to czysty zapełniacz czasu. Nic konkretnego nam nie daje oprócz czystej satysfakcji z samego ich zdobycia :)

Dziekuje za przeczytanie :) Mam nadzieje, że choć troche przybliżyłem Wam znaczenie Achievementów.

Pozdrawiam!

One thought on “Achievementy – przegląd”

  1. Bardzo fajny felieton chodzi by mozna bylo troche dokladniej wszystko opisac trzymajcie tak dalej :]

Comments are closed.